Vítejte na portálu Věstník veřejných zakázek, který je součástí Informačního systému o veřejných zakázkách, jehož správcem je Ministerstvo pro místní rozvoj. Věstník veřejných zakázek je jednotným místem pro uveřejňování základních informací o veřejných zakázkách, které jsou zadávány v souladu se zákonem č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách. Základní informace o funkcionalitách a ovládání Věstníku veřejných zakázek naleznete zde.

Aktuality

23.04.2015

Konec podpory podepisovacího Java Appletu v prohlížeči Google Chrome

Vážení uživatelé,

vzhledem k tomu, že prohlížeč Google Chrome od verze 42 přestal oficiálně podporovat NPAPI, které využívá i runtime JAVA a běh tohoto runtime vyžaduje Java Applet pro vytvoření elektronického podpisu Ohlášení, není možné elektronicky podepisovat vyhlášení pomocí Java Appletu na VVZ.

Do konce srpna 2015 jde tento problém řešit nedokumentovaným nastavením Google Chrome, od září 2015 pravděpodobně přestane být i tento postup funkční (záleží, zda bude Java Runtime upraven tak, aby běžel pod novým API, což není ze strany Oracle potvrzeno), tak že doporučujeme přejít na jiný prohlížeč.

Pro dočasné vyřešení tohoto problému lze postupovat následujícím způsobem:

  1. Otevřete novou záložku v prohlížeči a do adresního řádku napište text „chrome://flags/#enable-npapi“ (bez uvozovek) a stiskněte ENTER.
  2. V okně prohlížeče se objeví informace, „Aktivovat rozhraní NPAPI“.
  3. Klikněte na odkaz „Aktivovat“, který je dva řádky pod  textem „Aktivovat rozhraní NPAPI“.
  4. Klikněte na tlačítko „Spustit znovu“, které se objeví v dolní části vlevo, případně restartujte prohlížeč jiným způsobem.

Děkujeme za pochopení.

Tým VVZ

11.03.2015

Technická novela ZVZ v účinnosti od 6.3.2015

Vážení uživatelé,

Dne  6. března 2015  byl vyhlášen ve Sbírce zákonů  zákon č. 40/2015 Sb., kterým se mění zákon č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů, který dnem vyhlášení vstoupil v účinnost.

Tým VVZ